RifleCX

Smar grafitowy - RifleCX

GRAPHITE SPRAY RIFLECX

graphite spray 150ml

zabezpiecza gwinty narażone na ekstremalne temperatury

Po co mi Graphite Spray?

“Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił…” słowa naszego wieszcza Adama Mickiewicza pasują jak ulał do opisu tego środka.

Duża część strzelców nie odkręca kompensatora (zwłaszcza w karabinach typu AR), nie zwraca uwagi na gwint na końcu lufy czy jej koronę…

W końcu przychodzi moment kiedy chcemy porządnie wyczyścić kompensator więc bierzemy się za jego odkręcanie i… klops, zapieczony “na amen”. W ekstremalnych sytuacjach zostaje nam podgrzewanie palnikiem.

Tymczasem żeby uniknąć spieczenia, dewastacji gwintu i korony lufy wystarczu po każdym strzelaniu odkręcić kompensator, zmywaczem usunąć brud z gwintu i korony lufy (w tym przypadku rekomendujemy wykorzystanie szczotki mosiężnej) a następnie użyć smaru grafitowego w spraju aby później strzelać bez stresu.

Smar grafitowy Riflecx jest odporny na działanie ekstremalnie wysokich temperatur.

Nieważne zatem czy na treningu wystrzelasz X magazynków czy jesteś szczęśliwcem posiadającym “full auto”- zawsze zabezpieczy przed wodą i zapieczeniem.

Doskonale przywiera do powierzchni zapobiegając zatarciom.

Sposób użycia:
Po oczyszczeniu gwintu na lufie spryskać preparatem powierzchnię. Odczekać trzy minuty a następnie zamontować tłumik bądź kompensator.

Parametry:
Wysoka zawartość zmikronizowanego grafitu – 15%.
Wysoka plastyczność smaru przy niskich temperaturach potwierdzona wynikami badań w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.
Wykazuje się odpornoscią na wysokie temperatury i niską aktywnością chemiczną.
Posiada właściwości antykorozyjne, nie rozpuszcza się w wodzie, nie wpływa negatywnie na środowisko, wykazuje się wysoką ogniotrwałością.
Reagując z atmosferyczną parą wodną tworzy cieńką warstwę na powierzchni dzięki temu zmniejsza tarcie i zużycie elementów.
Pojemność: 150 ml.
Aplikator ułatwiający precyzyjne stosowanie.
Odporny na działanie wody, hydrofobowy.
Wysokotemperaturowy od-30°C do +600°C.